Panelové rozhovory

 

Panel v enneagramu znamená, že se sejdou lidé stejného typu a odpovídají na otázky lektora.

Hmm ale proč ?
Panely podle mě mají kouzlo v tom, že když jste na panelu. Lektor vám klade otázky, které byste si jinak nepoložili. Otázky, na které je sice těžké odpovědět, ale posouvají vás dál. Mimochodem lidé, co sedí v publiku mi občas, říkají, že by nevěděli, co mají na ty moje otázky odpovídat. Ale o tom to přeci je!!! Dokud na panelu nesedíte a nečelíte otázce na kterou, byste před minutou neměli odpověď, někdy nezjistíte, jak by ta odpověď zněla. Mám pro vás příslib, věřte mi, překvapíte sami sebe. Víte více, než si myslíte… ale dokud to nezkusíte, tak se nic nestane. Panel je v tomhle velké překvapení pro nás všechny...
Další výhodou je, že najednou slyšíte typy „naživo“. Není to výpověď z knížky, není to, nic co vám říká lektor. Je to čistá výpověď člověka o jeho vnitřním světě. A je to fascinující…. Jsme tak stejní. Chceme být šťastní, úspěšní a milovaní. Přesto jsem tak jiný. Někdy mám pocit, že je jiný vesmír a to je fascinující a může vám to hodně vysvětlit.

 

Poslední předností panelů je, že se rozbíjí představa „ krabičky“ typu. Tedy například znáte jednu devítku a teď na panelu sedí další dvě devítky a jsou si v něčem nesmírně podobné a v něčem jiné.

Panelu ukazují, že typ není krabička, ale škála. Mohou být inspirací k růstu pro nás všechny.


Autor:Mgr. Michaela Velechovská PhD.
Médium:Faceboook
Rok:2017