Mgr. Michaela Velechovská, PhD.

Certifikovaný lektor: Mgr. Michaela Velechovská, PhD.

Certifikovaný lektor enneagramu

mvelechovska@veva.cz

Lektor a kouč enneagramu pro firmy i širokou veřejnost. Enneagram propojuje a uplatňuje ve všem, co dělá.

Datum získání EPTP: 2008

Cerifikovaný učitel enneagramu International Enneagram association od: 2020


Od kdy se věnuji enneagramu: 2004

Co mě k enneagramu přivedlo?
Moje maminka Eva Velechovská, před lety prohlásila „To si musíš poslechnout“.
Když jsem si to poslechla a našla sama sebe neuvěřitelně se mi ulevilo, zjistila jsem, že jsme normální.
Pak následovalo poznání, že „se s tím dá něco dělat“, což mi pro mě samotnou dalo naději a enneagram se stal mou láskou.

Co dělám? / Co nabízím s enneagramem?
Věřím, že enneagram je užitečný jak v osobním, tak profesním životě, proto přednáším semináře, interaktivní workshopy, přednášky ve firmách ale i pro veřejnost. Enneagram využívám i při koučování či konzultacích a v neposlední řadě při interview, což je rozhovor pomáhajícíc lidem najít jejich enneagramový typ. 

Jak si myslím, že můj typ obohacuje mou práci s enneagramem?
Čtyřka se mi zdá jako skvělá strategie pro práci s lidmi, protože jsem jak lakmusový papírek na emoce. Dobře vycítím, co lidé říkají mezi řádky, díky emocím hodně „vidím“ tak co slova nestačí či nejsou. Moje čtyřková strategie mi pomáhá mít s druhými soucit v těžkých situacích a umět jimi projít se vtyčenou hlavou. 

Na co při své práci s enneagramem dávám důraz?
V enneagramu, ale i v životě není podle mě nic absolutně „dobře“ a nic absolutně „špatně“. Enneagram jako přístup je úplně neutrální neříká, co je špatně a co dobře. Dokonce nám ukazuje, že to, co je v jedné situaci „dobře“ je v jiné „špatně“. Klíčem k úspěchu a spokojenosti tedy není posilovat to dobré a kompenzovat, napravovat to špatné, ale být si vědom toho, co se děje a umět použít vše, co typ / strategie nabízí, tak abych byla spokojená. Dávám důraz na přijetí, neposuzování, snadné uchopení a praktické použití. 

 


 

Vzdělání a semináře týkající se enneagramu